21 lipca 2024

Waga idealna – czyli jaka

Wiele z nas marzy o wadze idealnej. No dobrze, ale co to właściwie jest? Dobre pytanie. Waga idealna zależna jest od wielu czynników.
Idealna waga dla każdego z nas będzie inna. To zrozumiałe – każdy ma inną budowę ciała, inne proporcje, wzrost, wiek, płeć. A do tego jeszcze dochodzą czynniki genetyczne. Ma znaczenie to, czy w naszej rodzinie ktoś był otyły czy też nie. Skłonności do podjadania również należy uwzględnić.
Istnieją na szczęście kalkulatory BMI – body mass Index. Możemy je znaleźć w internecie. Możemy taki wyszukać za pomocą przeglądarki Google, ale możemy też wejść na któryś z portali poświęconych diecie i urodzie. Kiedy znajdziemy kalkulator BMI to podajemy pewne czynniki. Jaką mamy płeć, nasz wiek, wzrost, waga, obwód w talii, biodrach, a czasem gdzieś jeszcze, rodzaj pracy lub inne czynniki. Po kliknięciu na oblicz uzyskamy wynik.
Mówiąc o wadze idealnej mamy na myśli zdrowie. Nie chodzi tutaj o to, aby być bardzo chudym i pięknie wyglądać. Chodzi o taką wagę, która pozwala cieszyć się życiem.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.