14 czerwca 2024

Nie od dziś wiadomo, że kofeina dodaje nam sporo energii. Przyspiesza ona krążenie krwi. Dzięki temu nasz mózg jest bardziej dotleniony. Dobre samopoczucie z kolei sprawia, że jesteśmy bardziej aktywni i mamy chęć do działania.
Kofeinę dostarczamy do swojego organizmu przede wszystkim pijąc kawę, herbatę oraz napoje gazowane. Niektórzy stosują jednak suplementy diety, które zawierają tą substancję. Z kofeiną, tak jak z każdymi innymi suplementami, trzeba bardzo uważać. Tak jak wszystko, tak również kofeinę można bowiem przedawkować.
Kofeina przyjmowana w zbyt dużych dawkach może zmniejszyć jej skuteczność. Organizm przyzwyczai się do niej i po pewnym czasie nie będzie ona przynosiła już żadnego efektu. Drugim powodem, dla którego nie powinniśmy przyjmować zbyt dużo kofeiny jest bezsenność. Substancja ta wykazuje silne działanie pobudzające. Po zażyciu większej dawki możemy odczuwać silną potrzebę aktywniści. Możliwe są również drżenia mięśni. Oprócz tego kofeina może powodować arytmię serca, a nawet jego zawał.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.