25 maja 2024

Uwaga na kontuzje stawów

Stawy sportowców są narażone na liczne urazy. Powtórzenia, intensywny wysiłek i spore obciążenia podczas treningu siłowego sprawiają, że kondycja naszych stawów może się pogorszyć. Jak je wzmacniać?
Pomoc dla stawów
Cennymi składnikami, jakie budują chrząstkę i zapewniają stawom elastyczność, są glukozamina i chondroityna. Źródłem tej pierwszej będą dla nas raki, krewetki czy małże. Nie wszyscy lubią jednak owoce morza, dlatego można sięgnąć po suplementy pozwalające poprawić kondycję stawów. Wspomagają one ich elastyczność, twardość oraz wytrzymałość. Odbudowują chrząstkę i przyspieszają regenerację po wysiłku. W składzie produktu powinniśmy znaleźć między innymi siarczan glukozaminy, który najlepiej się wchłania.
Witamina na stawy
Dla stawów bardzo cenny jest kolagen, który posiada funkcję spajającą tkankę. Jego niedobór może przyczynić się do kontuzji stawów i powolnej ich regeneracji. Warto zatem zjeść czasami galaretkę wieprzową czy tłusty rosół. Ponadto dostarczajmy organizmowi witaminę C, która uczestniczy w syntezie kolagenu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.