3 marca 2024

Lekarze i dietetycy coraz częściej zwracają uwagę na fakt otyłości, która pojawia się u dzieci. Okazuje się, że liczba dzieci cierpiących na sporą nadwagę zwiększa się w naszym kraju z roku na rok. Ta przykra tendencja dotyczy całego świata i przyszła do nas kilka lat temu z Zachodu. Tam wynikało to przede wszystkim z tego, że dzieciom podaje się przetworzone jedzenie i wiele Fast foodów.
U nas również rodzice przekarmiają swoje dzieci właśnie takim jedzeniem, a poza tym podają im duże ilości słodyczy i słonych przekąsek. Taki pokarm nie ma żadnych wartości odżywczych dla młodego człowieka, a może mu jedynie przysporzyć problemów zdrowotnych. Dzieci w dzisiejszych czasach nie uprawiają również w ogóle sportu. Jeszcze kilka lat temu każde dziecko spędzało połowę dnia biegając na podwórku z innymi dziećmi. Dzisiaj to towarzystwo zastępuje im niestety komputer lub konsola do gier.
Poza tym, rodzice coraz częściej wyrażają zgodę na całoroczne zwolnienie swojego dziecka z zajęć wychowania fizycznego w szkole. W ten sposób niestety pogłębiają jeszcze kompleksy dziecka i powodują, że nie ma ono możliwości zrzucenia nadmiernych kilogramów, które uzbierało.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.